Неділя, 25.02.2018, 00.42.07
Вітаю Вас Гість | RSS

Чаплинський професійний аграрний ліцей

Чаплинка
GOOGLE

Учнівське самоврядування

         

      Учнівське самоврядування- це не наглядова структура, а спосіб організації життя колективу учнів Чаплинського ПАЛ

     Педагогічний колектив ліцею творчо працює над демократизацією ліцейного життя, намагаючись забезпечити активну участь кожного учня в управлінні навчально - виховним процесом. 

     Самоврядування в нашому ліцеї розглядається, як творче співробітництво учнів та педагогів, як надійний засіб підготовки молодого покоління до самостійного життя і є гарантованим державою правом учнів самостійно або через представницькі органи вирішувати питання, що віднесені до їх повноважень. 

   Органи учнівського самоврядування створюються на добровільних виборних принципах за ініціативою учнів і є складовою суспільного самоврядування навчального закладу. Діяльність органів учнівського самоврядування Чаплинського професійного аграрного ліцею регламентується нормативно - правовими документами: Конституцією України, Всесвітньою декларацією прав дитини, законами України "Про освіту", " Про  професійно - технічну освіту", " Про громадські організації" та іншими. Перелік повноважень органів учнівського самоврядування визначається Положенням про учнівське самоврядування в учбовому закладі і узгоджується з керівництвом навчального закладу. Органи учнівського самоврядування можуть співпрацювати з органами учнівського самоврядування інших навчальних закладів і молодіжними організаціями, діяльність яких не має політичного або релігійного характеру.

     Органи учнівського самоврядування є вільними від втручання політичних партій і рухів, громадських і релігійних організацій.

    Учнівське самоврядування - це така форма управління, яка передбачає активну участь учнів у підготовці і реалізації рішень, що стосуються життєдіяльності навчального закладу, як в цілому, так і його підрозділів, включення учнів у різні види соціально значимої діяльності, прояв ініціативи учнівства.

    Участь в органах учнівського самоврядування дає молодій людині можливість розкрити свій потенціал, реалізувати свої здібності, навчає приймати рішення і аналізувати результати, сприяє соціальному, етичному і творчому зростанню особи. Таким чином, беручи участь в роботі органів учнівського самоврядування, молода людина отримує нові знання і можливості проявити ініціативу і лідерські якості.

Структура учнівського самоврядування

   Учнівське самоврядування здійснюється на рівні навчального закладу, його структурних підрозділів, гуртожитку. На всіх рівнях органи учнівського самоврядування є виборними. Їх формування визначається «Положенням про учнівське самоврядування» (на рік). Первинна структурна одиниця учнівського самоврядування здійснюється на рівні навчальної групи. Найвищим органом учнівського самоврядування ліцею є Рада учнівського самоврядування.

Органами учнівського самоврядування проведено

04.2017 року у нашому навчальному закладі був проведений Єдиний день учнівського самоврядування. Робочий день розпочався з наради при директорі ліцею. Коваленко О.Ю. привітала присутніх з днем самоврядування та побажала успіхів у виконанні намічених завдань. Нараду продовжила учениця 26 групи Матола Тетяна, яка виконувала відповідно до визначених повноважень обовязки директора ліцею. Тетяна ознайомила всіх присутніх з планом заходів проведення дня самоврядування.  За планом заходів учні мали можливість показати себе в ролі викладачів. Все  проходило  цікаво і захоплююче.

Учнівським самоврядуванням була організована акція «Молодь самоврядує»: своїми долоньками: «Пропоную», «Організовую», «Виконую» учні висловлювали  пропозиції щодо роботи учнівського самоврядування. 

 Рада лідерів організувала молодіжну толоку. До прибирання території ліцею залучились всі небайдужі викладачі та учні: висаджували дерева, кущі та квіти. На стадіоні ліцею пофарбували та оновили спортивні споруди. Працювали всі з натхненням та ентузіазмом.

 Заходи проводились з метою пропагування серед учнівської молоді активної життєвої позиції, реалізації лідерського потенціалу, виховання інтелектуально і духовно розвиненого підростаючого покоління.

         

 

Вхід на сайт
Календар
«  Лютий 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
Погода в Чаплинці

Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz